STO w Smardzewicach

Początek wakacji dla Społecznego Towarzystwa Oświatowego to niezwykle intensywny czas. Przed kilkoma dniami zakończyła się kolejna edycja Wakacyjnej Szkoły STO dla Nauczycieli, a obecnie trwa Wakacyjna Szkoła dla Kadry Zarządzającej STO. Zajęcia nie tylko rozwijają zawodowe kompetencje uczestników, ale przede wszystkim integrują środowisko i otwierają przestrzeń dla wymiany doświadczeń między członkami Towarzystwa.

W weekend, 1-2 lipca br. odbyło się również specjalne wyjazdowe posiedzenie Zarządu Głównego STO, podczas którego członkowie ZG podsumowywali ostatni rok działalności Stowarzyszenia oraz omawiali plany obchodów zbliżającego się po wakacjach Jubileuszu 30-lecia STO. Obrady trwały wiele godzin, ale wszyscy członkowie ZG z optymizmem wyznaczają cele Towarzystwa na kolejne miesiące. Pełni zapału planują wydarzenia, które będą tworzyły bogaty program jubileuszu.

Zarząd STO tym razem skupił się nie tylko na omawianiu kwestii formalnych. Jak na wakacje przystało, znalazła się chwila na odpoczynek. Członkowie ZG STO chętnie włączyli się we wspólną grę Tower of Power, podczas której prężnie pracowali nad komunikacją i osiągnięciem wspólnego celu - wybudowaniem wieży z drewnianych klocków. Sprawa nie była tak łatwa, jak pozornie mogłoby się wydawać. Każdy z uczestników kierował linką podtrzymująca specjalny dźwig, który unosił klocki. Jedynie dzięki współpracy całej grupy, planowaniu, dobrej komunikacji możliwe było odpowiednie sterownie dźwigiem i dokończenie budowli.