Ruszył program edukacyjny Ministerstwa Finansów dla gimnazjalistów

Zgodnie z zapowiedziami, rozpoczął się projekt edukacyjny Ministerstwa Finansów skierowany do gimnazjalistów pt. „Finansoaktywni. Misja: Podatki”. Program ma wyjaśniać m.in. istotę podatków, przybliżać rolę, jaką pełnią w funkcjonowaniu społeczeństwa, uświadamiać potrzebę płacenia podatków i płynące z tego korzyści.

Aby przystąpić do programu, wystarczy wypełnić formularz na stronie internetowej www.finansoaktywni.pl. Jak możemy przeczytać na stronie Ministerstwa, już w ciągu kilku dni na adres szkoły zostaną dostarczone bezpłatne materiały edukacyjne opracowane przez grono specjalistów. Otrzymany materiał dydaktyczny opisuje zagadnienia podatkowe w sposób przystępny i atrakcyjny dla gimnazjalistów, tak aby pomóc im zrozumieć wszystkie zagadnienia z tej dziedziny. Zestaw zawiera: scenariusz lekcji „Poznaj podatki, kojarz korzyści" dla nauczyciela, prezentację oraz animowany film edukacyjny, karty do gry edukacyjnej oraz portfele z logotypem programu.

Dodatkowo, w ramach ww. programu, Ministerstwo ogłosiło warunki konkursu dla szkół gimnazjalnych. Do konkursu mogą się zgłosić trzyosobowe zespoły, które przygotują pracę pisemną pt. „Poznałem podatki, kojarzę korzyści", a następnie przeprowadzą na jej podstawie debatę konkursową.

Nagrodą dla 16 najlepszych zespołów ma być dwudniowa wycieczka do Warszawy obejmująca m.in. zwiedzanie Sejmu RP i Ministerstwa Finansów.Ponadto, członkowie najlepszej drużyny wygrają tablety, a pozostali uczestnicy – zestawy upominków. Nagrody trafią również do opiekunów 16 najlepszych zespołów.

źródło: MF,
Dziennik Warto Wiedzieć