Odznaczenia państwowe dla zasłużonych nauczycieli i pracowników oświaty z STO

„Miarą Państwa sukcesów i ogromu wykonanej pracy są liczby, które opisują działalność Towarzystwa: ponad sto pięćdziesiąt szkół, trzynaście tysięcy obecnie uczących się i tysiące absolwentów, ponad dwa tysiące pracowników. To dorobek imponujący, za którym stoją również: wysoka jakość kształcenia, profesjonalizm kadry nauczycielskiej i realizacja celów programowych.” - napisał Prezydent Andrzej Duda w liście skierowanym do uczestników Gali 30-lecia Społecznego Towarzystwa Oświatowego.  Podczas jubileuszu zostały wręczone odznaczenia państwowe zasłużonym nauczycielom i pracownikom oświaty. 

W uroczystości, otwierającej zarazem  XXIII Konferencję Programową STO „30 lat STO – transformacja/integracja/rozwój, wzięła udział  Dyrektor Generalny w Kancelarii Prezydenta RP Grażyna Ignaczak-Bandych, która w imieniu Prezydenta dokonnała aktu dekoracji. 

Odznaczeni zostali:

 za zasługi w działalności na rzecz rozwoju oświaty

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

 Krystyna JAGIELSKA

 SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

 Krystyna NORWA

 BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

 Jolanta DĄBEK

 Anita ISKIERKA

Ponadto wręczone zostały także  3 Medale Złote za Długoletnią Służbę zasłużonym nauczycielom i pracownikom oświaty za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej.