Media o INTEGRACJI STO

Muzyka, taniec, kino i ponad 180 młodych artystów – tak wyglądała Gala Talentów STO, która 23 kwietnia br. odbyła się na gościnnej scenie Studio Koncertowego Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego. W trakcie jednego wieczoru zobaczyliśmy trzydzieści barwnych prezentacji scenicznych niejednokrotnie będących połączeniem różnych form sztuki. Widowisko rozpoczęło dwudniową jubileuszową akcję INTEGRACJA STO, której kulminacyjnym punktem było odsłonięcie eksponatu „Idealna symetria” w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. 

Rok szkolny 2017/2018 jest rokiem Jubileuszu 30-lecia Społecznego Towarzystwa Oświatowego, organizacji obywatelskiej, która przez trzy dekady nieprzerwanie pracuje na rzecz rozwoju edukacji niepublicznej w naszym kraju. Obchodom Jubileuszu towarzyszy hasło „30 lat STO – transformacja/integracja/rozwój”, stanowiące esencję działalności stowarzyszenia. Obecnie STO prowadzi ponad 150 szkół w całej Polsce dostosowując ofertę edukacyjną do realiów płynnie zmieniającej się rzeczywistości. Szkoły STO są bowiem nowoczesne i otwarte na świat, promują postawy prospołeczne oraz wspierają indywidualne pasje swoich uczniów.

STO postanowiło uczcić 30-lecie wykorzystując twórczy potencjał drzemiący w młodzieży pochodzącej z różnych miast i środowisk. Zaplanowało Galę Talentów STO stanowiącą święto artystycznej różnorodności. Tancerze, muzycy, wokaliści, recytatorzy i młodzi filmowcy zaprezentują swoje umiejętności przed ogólnopolską publicznością. W programie koncertu znajdują się dwie autorskie animacje filmowe, szereg popisów wokalnych, układy taneczne w najróżniejszych stylach – od tańców ludowych, przez różne formy baletu aż po modern jazz. Wokaliści przygotowali nie tylko nowe aranżacje znanych utworów z repertuaru polskich i zagranicznych gwiazd, ale również autorskie propozycje. Wśród uczestników wydarzenia zobaczymy dzieci wielokrotnie nagradzane podczas ogólnopolskich i światowych turniejów oraz konkursów, jak i te stawiające swoje pierwsze kroki na profesjonalnej scenie.

– W duchu wzajemnej zabawy i postanowiliśmy stworzyć występującym przestrzeń dla zaprezentowania szerokiemu gronu odbiorców drzemiących w nich pasji. Spośród ponad 100 zgłoszeń komisja konkursowa wyłoniła 30 najciekawszych propozycji. Nasi artyści to zarówno uczniowie szkół podstawowych,  jak i licealiści. Nie zamykaliśmy się na żadną formę artystycznego wyrazu. Chcemy sprawić, by każdy z talentów mógł zaprezentować się w pełnej krasie – podkreślają organizatorzy wydarzenia.

Gala Talentów STO to jednak nie jedyna atrakcja, która czekała na członków i sympatyków Stowarzyszenia. We wtorek, 24 kwietnia br. w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie odsłonięto eksponat „Idealna (a)symetria”.

Od początku istnienia naszego Stowarzyszenia chcieliśmy, żeby edukacja była aktywna, z udziałem uczniów - żeby uczyli się przez zabawę i przez doświadczanie. Stąd wybór, że chcemy zostawić swoją pamiątkę właśnie w Centrum Nauki Kopernik – powiedział na chwilę przed premierowym uruchomieniem instalacji Zygmunt Puchalski, prezes STO. 

 

Zapraszamy do lektury publikacji: 

http://cogito.com.pl/jubileusz-30-lecia-spolecznego-towarzystwa-oswiatowego/

http://www.rmf24.pl/kultura/news-30-lat-sto-wielkie-swieto-edukacji-niepublicznej,nId,2572554