Kluczbork: Maturalne wyzwania

Od pierwszych dni maja w naszym SLO STO w Kluczborku rozpoczął się prawdziwy MARATON EGZAMINACYJNY – MATURA 2017!

Wszyscy nasi ZAWODNICY (MATURZYŚCI) – stawiając się punktualnie na linii startu -  rozpoczęli zawody w zróżnicowanych konkurencjach, w których kształcili swoje umiejętności przez wiele lat nauki… pod okiem czujnych trenerów.

I tak – już od 4 maja - w naszej drużynie STO wystartowali wspaniali zawodnicy, walcząc w swoim tempie i rytmie – o piękny wyraz swojej nauki – z języka polskiego!

Następnie, rozgrywający zawody – musieli zmierzyć się z… matematycznymi przeszkodami i zadaniami, stosując takie zabiegi, jak wnikliwe poszukiwania właściwych rozwiązań, omijanie cyfrowych przeszkód czy też…ogólna walka o wynik! (Nie możemy ukrywać, że WSZYSCY liczą tutaj na DOBRE ROZWIĄZANIA!). 

Dalej, bo już 8 maja -  rozpoczęło się  JĘZYKOWE STARCIE, w którym nasi Maturzyści stanęli do zadań z języka angielskiego! Tutaj, każdy mógł sprawdzić swoje umiejętności językowe, w których język…  może wykazać prawdziwe możliwości dalszego porozumiewania się na całym świecie.

Kiedy minęły podstawowe konkurencje – przyszedł czas – na WIELKI POWRÓT KRÓLOWEJ, wobec której – jak wiemy - nigdy dość pisać i mówić. W tym miejscu więc zawiadamiamy, że zawody nad królową nauk  – toczyły się w formie rozszerzonej. I choć wyniki badań są jeszcze nieznane, możemy spokojnie zdradzić, że JEJ WYSOKOŚĆ zawsze stanowi prawdziwe wyzwanie.

To oczywiście nie koniec wszystkich konkurencji, wystarczy bowiem nadmienić, że dziś - (10 maja) temat matur – jest znów … na językach (konkretnie: angielski i niemiecki). Pokonywanie pułapek, znajomość zasad gry..(a)matycznych, jak i udoskonalona komunikacja – umożliwią naszym ZAWODNIKOM udział w dalszych dyscyplinach.

Czekamy, aby wszyscy MATURZYŚCI… znaleźli się na mecie w chwale zwycięstwa i otwartej drodze do dalszej kariery.

LICZYMY na DRUŻYNOWE ZWYCIĘSTWO!