INTEGRACJA STO - wielkie święto edukacji niepublicznej

Muzyka, taniec, film i ponad 180 młodych artystów – tak zapowiada się Gala Talentów STO, która już 23 kwietnia br. odbędzie się na gościnnej scenie Studio Koncertowego Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie. Widowisko rozpocznie dwudniową jubileuszową akcję INTEGRACJA STO, której kulminacyjnym punktem będzie odsłonięcie eksponatu „Idealna symetria” w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Społeczne Towarzystwo Oświatowe organizacja obywatelska, która od 1987 r. pracuje na rzecz rozwoju edukacji niepublicznej w naszym kraju, w br. szkolnym obchodzi 30-lecie swojego istnienia. Obchodom Jubileuszu towarzyszy hasło “30 lat STO transformacja / integracja / rozwój”. Stowarzyszenie postanowiło uczcić okrągłą rocznicę organizując Galę Talentów STO, podczas której uczniowie szkół STO z całej Polski zaprezentują bogaty program artystyczny, m.in. animacje filmowe, popisy wokalne oraz taneczne od tańców ludowych, przez różne formy baletu aż po modern jazz. W sumie 30 występów uczniów, wśród których znajdują się zarówno laureaci ogólnopolskich oraz światowych konkursów, jak i młodzież stawiająca swoje pierwsze kroki na profesjonalnej scenie. Jak podkreślają organizatorzy:

Chcieliśmy stworzyć uczniom warunki, w których mogliby zaprezentować szerszemu gronu odbiorców drzemiące w nich pasje.

Gala Talentów STO to nie jedyna atrakcja, która czeka na członków i sympatyków Społecznego Towarzystwa Oświatowego. Jubileuszową imprezę INTEGRACJA STO zamknie uroczyste odsłonięcie eksponatu “Idealna symetria” w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Chcieliśmy zostawić symboliczny ślad naszej działalności w przestrzeni dedykowanej nauce. Zamiast pomników  i tablic pamiątkowych postawiliśmy na współpracę z miejscem, które inspiruje do obserwacji, doświadczania, zadawania pytań i poszukiwania odpowiedzi. Eksponat będzie służył zwiedzającym pozwalając na zrozumienie jednego ze zjawisk fizycznych - zaznaczają organizatorzy.

Premierowe uruchomienie instalacji odbędzie się 24 kwietnia br. o godz. 13.00, a eksponat mieścić się będzie na pierwszym piętrze Centrum Nauki Kopernik.