Galeria: Konferencja Programowa STO

Na XXIV Konferencji Programowej STO w Szczecinie (26-28 października 2018 r.) spotkali się przedstawiciele STO z całego kraju.

Uroczyste rozpoczęcie Konferencji odbyło się w Teatrze Lalek „Pleciuga”. W programie Gali znalazło się m.in. wręczenie odznaczeń i wykład inauguracyjny poświęcony kształceniu obywatelskiemu w polskiej szkole na przestrzeni ostatnich 100 lat. Wspaniałą część artystyczną przygotowali uczniowie i nauczyciele szczecińskiej szkoły STO.

Drugi dzień Konferencji stał pod znakiem wykładów i dyskusji o wyzwaniach stojących przed STO. Goście wydarzenia odwiedzili także Filharmonię im. Mieczysława Karłowicza. Szczecińskie środowisko STO zapewniło uczestnikom wyjątkowe atrakcje w postaci zwiedzania tego niezwykłego, wielokrotnie nagradzanego obiektu oraz udziału w koncercie zespołu Szczecin Brass Quintet.

W ostatnim dniu wydarzenia nastąpiło podsumowanie dotychczasowych dyskusji, poświęconych sprawom stowarzyszenia. Część uczestników wzięła także udział w pomysłowych warsztatach, zorganizowanych w Społecznej Szkole Podstawowej nr 1 im. Noblistów Polskich STO w Szczecinie. Pozostali goście Konferencji zostali z kolei zaproszeni na zwiedzanie tego pięknego miasta, znanego też jako Gród Gryfa.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia.